Warto pomagać - akcja pomocowa dla ukraińskich dzieci

Warto pomagać - akcja pomocowa dla ukraińskich dzieci

Obok tragedii jaka rozegrała się niedawno w podkijowskich miejscowościach, nie mogliśmy przejść obojętnie. Zdecydowaliśmy się podjąć działania, by chociaż odrobinę ulżyć i pomóc osobom dotkniętym tym okrucieństwem.

Współpraca z fundacją

Celem zorganizowania kolejnej akcji pomocowej, skontaktowaliśmy się z Panem Grzegorzem, człowiekiem chętnym do pomocy i o wielkim sercu, a także z Panią Zhanną Niezhynską, Ukrainką, która mieszka obecnie w Polsce, ale wciąż bardzo angażuje się w aktualne sprawy swojej ojczyzny oraz zna jej najpilniejsze potrzeby. Dzięki tym rozmowom, dowiedzieliśmy się o Fundacji Ermed, która od początku wybuchu wojny niesie pomoc Ukrainie, dostarczając sprzęt medyczny, leki i środki opatrunkowe dla najbardziej potrzebujących, skupiając się na dzieciach, kobietach w ciąży i osobach starszych. Po kontakcie z instytucją zdecydowaliśmy się wziąć udział w organizowanej przez nich pomocy dla małych dzieci z ukraińskich miejscowości.

Razem możemy więcej

Zarząd i pracownicy WINS łącznie uzbierali kwotę ponad 7 tysięcy zł, którą przeznaczyliśmy na zakup artykułów pierwszej potrzeby: jedzenia, pieluch, środków higienicznych, ubrań, medykamentów i środków medycznych. Na zakupy wybrali się pracownicy firmy, wraz z główną koordynatorką akcji Agnieszką, kupując to co najbardziej potrzebne. Oprócz zbiórki finansowej, mieliśmy możliwość zakupu i dostarczenia potrzebnych produktów także we własnym zakresie. Wszystkie dary niezwłocznie zostały przekazane Fundacji Ermed, która zorganizowała transport zebranych artykułów.

Tym razem pomoc skierowana była do dzieci z miejscowości: Bucza, Irpień oraz rejonów: Hostomel i Borodzianka, gdzie maluchy były świadkami okrutnej rzezi cywilów. Dzieci zostały pozbawione opieki dorosłych, dlatego część z nich po traumie, jaką doznała, została przewieziona do szpitali w ciężkim stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Cieszymy się, że nasze zaangażowanie mogło choć trochę pomóc poszkodowanym, jednak potrzeby na Ukrainie wciąż są ogromne.

 

wins pomaga

 

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus