Wszystko o podatku VAT, czyli szkolenie naszych księgowych!

Wszystko o podatku VAT, czyli szkolenie naszych księgowych!

W WINS dbamy, aby nasi pracownicy na każdym etapie swojej ścieżki kariery mogli się rozwijać. Dlatego też w ubiegłym tygodniu młodsze księgowe uczestniczyły w czterodniowym cyklu szkoleń z zakresu podatku VAT według znowelizowanych przepisów. 

Szkolenie obejmowało 28 godzin lekcyjnych, podczas których zostały omówione od podstaw zagadnienia związane z podatkiem VAT. Pierwszy dzień szkolenia obejmował tematykę rejestracji do VAT, zakresu podmiotowego, miejsca świadczenia usług oraz dostawy towarów w obrocie krajowym i zagranicznym. Drugi dzień szkolenia koncentrował się na szeroko rozumianym obowiązku podatkowym VAT, w zakresie którego omówione zostały zagadnienia związane z ustalaniem podstawy opodatkowania, terminami wystawiania faktur, wyborem stawki VAT, a także aspekt posiadania kasy rejestrującej w działalności gospodarczej. Trzeci dzień szkolenia obejmował kwestie rozliczeniowe w podatku VAT, a ostatni dzień cyklu skupiał się na omówieniu pliku JPK wraz z wykazaniem poszczególnych operacji gospodarczych w strukturze na podstawie obowiązujących regulacji. 


Cała wiedza została zmaterializowana w ramach wykładów oraz ćwiczeń, podczas których nasze księgowe rozwiązywały przykłady zawierające kilkadziesiąt operacji gospodarczych. Zdobyta wiedza pozwoliła poszerzyć posiadane kompetencje w zakresie podatku od towarów i usług, które będą miały przełożenie w codziennej pracy z klientem. Ciągłe kształcenie i aktualizacja wiedzy jest niezwykle ważna i potrzebna także podczas tworzenia artykułów merytorycznych, które publikowane są przez naszych pracowników na naszym portalu biznesowo-prawnym PoradnikPrzedsiębiorcy.pl. Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus