Przygotowania do auditu ISO 9001 trwają

Przygotowania do auditu ISO 9001 trwają

Nasza przygoda z normą ISO 9001 trwa od roku 2014. To właśnie w tym roku po kilku miesiącach intensywnych przygotowań firma WINS przystąpiła do pierwszego auditu certyfikującego na zgodność z wymaganiami PN EN ISO 9001. Audit zakończył się sukcesem i mogliśmy z dumą prezentować nasz certyfikat potwierdzający wdrożenie systemu zgodnie z normami.

Czym jest certyfikat ISO 9001?

Certyfikat systemu zarządzania jest przyznawany na okres 3 lat. W każdym roku system jest oceniany przez niezależnych audytorów z jednostki certyfikującej. 

Na podstawie wyników auditu podejmowana jest decyzja o przedłużeniu ważności certyfikatu. W tym roku czeka nas kolejny audit, dzięki któremu jesteśmy w stanie potwierdzić spełnianie wymaganych normy w firmie WINS.

Przygotowania do auditu - Księga Jakości i szkolenie wewnętrzne

Zbliżający się termin auditu stanowił dobrą okazję do przeprowadzenia szkolenia wewnętrznego z zarządzania jakością. Bieżący rok obfitował w zmiany zarówno w dokumentacji systemu zarządzania, jak i w podejściu do zarządzania procesami w firmie. Ukazało się już 8 wydanie Księgi Jakości, głównego dokumentu opisującego zasady wdrożonego przez nas systemu jakości. Zakończyliśmy również w zasadniczej części prace związane z identyfikacją i opisywaniem procesów. A także wdrożyliśmy narzędzie do zarządzania procesami o nazwie Adonis. 

W ramach szkolenia omówione zostały różne definicje jakości oraz przedstawiona historia jakości począwszy od Kodeksu Hammurabiego, poprzez pierwsze inspekcje w zakładach Forda, aż do czasów współczesnych i powstania norm serii ISO 9000. Przypomnieliśmy sobie strukturę normy ISO 9001. Rozmawialiśmy również o naszej Polityce Jakości stanowiącej część naszej strategii w dziedzinie jakości. Szkolenie miało charakter przypominający, odświeżyliśmy najważniejsze informacje związane z naszym systemem zarządzania i ze spokojem oczekujemy zbliżającego się auditu nadzoru. Dzięki szkoleniu jesteśmy pewni, iż kolejny audit zewnętrzny okaże się sukcesem.

 

 

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus