Zespół WINS organizuje kolejną akcję pomocową dla dzieci z Ukrainy!

Zespół WINS organizuje kolejną akcję pomocową dla dzieci z Ukrainy!

Wojna na Ukrainie niestety nadal trwa, a potrzeby osób, które ucierpiały podczas działań wojennych działań są ogromne. Co więcej potrzeby uciekających przed wojną, którzy przybyli do naszego kraju również są bardzo duże, dlatego postanowiliśmy zaangażować się w kolejną akcję pomocową.

Przekazanie komputerów na cele charytatywne, czyli pomoc ukraińskim dzieciom

Jak zwykle za kontakt i koordynację akcji była odpowiedzialna Agnieszka, w naszej firmie zajmująca się sprawami związanymi z HR i nie tylko. Po kontakcie z Panią Prezes Fundacji Pociecha - Kariną Rawdanowicz-Wróbel, z którą udało nam się już wcześniej współpracować, zdecydowaliśmy się zorganizować kolejną akcję pomocową, by przekazać w pełni skompletowane komputery MAC o łącznej wartości ok. 20 tys. zł, które staną w świetlicach, gdzie będą mogły z nich korzystać dzieci.

Przed oficjalnym przekazaniem sprzętu pracownicy WINS: Edyta, Krzysztof, Radek i Patryk, wspólnie skompletowali i zabezpieczyli na czas transportu cały sprzęt elektroniczny. Komputery 2 czerwca zostały przekazane Pani Prezes Fundacji Pociecha, która doskonale wiedziała, jak najlepiej spożytkować podarowane komputery.

wins pomaga dzieciom z ukrainy

Gdzie trafił sprzęt elektroniczny?

Siedem zestawów komputerowych trafiło do świetlicy w Bydgoszczy, za którą odpowiada Pani Liliia Zahnitko. Pani Liliana organizuje zajęcia dydaktyczne dla dzieci uchodźców uciekających przed wojną, obecnie skupia się na organizacji zajęć informatycznych, stąd potrzeba zorganizowania stanowisk komputerowych.

Pozostały sprzęt elektroniczny został przekazany do świetlicy MIŚ we Wrocławiu, gdzie skorzystają z niego uczęszczające tam na zajęcia dzieci, przybywających z Ukrainy uchodźców.

To nie koniec naszych działań…

Po przekazaniu komputerów otrzymaliśmy wiadomość od Pani Kariny - Prezes Fundacji Pociecha, która jakiś czas temu gościła 7-osobową rodzinę Ukraińską, uciekającą przed działaniami wojennymi ze swojego rodzinnego Zaporoża. Pan Oleg - tata rodziny, znalazł pracę w Polsce, jednak nie jest w stanie zapewnić wszystkich potrzeb swoim dzieciom, np. sprzętu elektronicznego, tak bardzo potrzebnego jego dzieciom do nauki, a także jemu samemu do załatwiania spraw formalnych. Właśnie z prośbą o przekazanie jeszcze jednego komputera zwróciła się Pani Prezes, nie mogliśmy przejść obok takiej prośby bezczynnie, dlatego przekazaliśmy im w pełni skompletowany komputer stacjonarny oraz dodatkowo jeden laptop. Taki sprzęt z pewnością przyda się całej rodzinie, w tym szóstce dzieci w wieku szkolnym.

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus