Integracja i rozwój, czyli hackathon programistów!

Integracja i rozwój, czyli hackathon programistów!

W naszej firmie codziennie stawiamy na rozwój naszych pracowników oraz staramy się poprawiać komfort współpracy i zacieśniać więzi w zespołach. Właśnie dlatego dla naszych programistów, co jakiś czas organizowane są tzw. hackathon’y.

Czym są hackathon’y?

Hackathon’y to coraz popularniejsze wydarzenia, podczas których programiści spotykają się, aby wspólnie pracować nad projektami związanymi z programowaniem. Ich celem jest stworzenie innowacyjnego rozwiązania w jak najkrótszym czasie. Osoby, które nie współpracują ze sobą na co dzień w zespole, mogą lepiej się poznać, wymienić cenną wiedzą i stworzyć razem coś ciekawego i przydatnego. Właśnie taka myśl przyświeca również i naszym firmowym hackathon’om. Jest to także doskonała okazja, by oderwać się od codziennych projektów i poszerzyć swoje umiejętności, które mogą przydać się w przyszłych zadaniach.

Co udało nam się stworzyć?

Podczas ostatniego spotkania udało nam się zaprogramować dwie aplikacje, które mogą pomóc użytkownikom w codziennym życiu.

Pierwsza z powstałych aplikacji, stworzona została z myślą o przedsiębiorcach i czytelnikach Poradnika Przedsiębiorcy, jest nią kalkulator, który pozwala na porównanie opłacalności form opodatkowania takich jak: ryczałt od przychodów ewidencjonowanych ze skalą podatkową. Kalkulator ten przyrównując przychody pozwala przedsiębiorcy dokonać wyboru korzystniejszej dla siebie formy.

Drugim projektem, który powstał, jest aplikacja kontrolująca wydatki domowe. Zarządzanie finansami osobistymi jest jednym z ważnych aspektów naszego życia, ale niestety nie zawsze jest łatwe. Właśnie dlatego powstała aplikacja, która pomaga użytkownikom w prowadzeniu budżetu domowego. Aplikacja pozwala na łatwe planowanie budżetu, śledzenie wydatków oraz kontrolowanie salda. Co więcej, użytkownicy mogą ustawić cele oszczędnościowe i otrzymywać powiadomienia, gdy zbliżają się do limitów swoich wydatków. To prosty i wygodny sposób, by kontrolować swoje wydatki i oszczędzać pieniądze.

Tak więc firmowe hackathon’y to świetna okazja do współpracy i wymiany pomysłów pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin. Dzięki temu powstają innowacyjne projekty, które z pewnością usprawnią życie wielu osób! Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia.

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus