Poznanie siebie i innych to klucz do zgranego zespołu

Poznanie siebie i innych to klucz do zgranego zespołu

Pod koniec marca, w naszym oddziale w Jeleniej Górze, mieliśmy przyjemność wziąć udział w szkoleniu, przeprowadzonym przez firmę specjalizującą się w zarządzaniu przez wartości. Była to doskonała okazja dla naszego zespołu, aby zgłębić wiedzę na temat, jak zakorzenione w nas wartości wpływają na nasze zachowanie w życiu prywatnym i zawodowym. W czasie dwudniowych warsztatów mieliśmy okazję zapoznać się z różnym podejściem do zarządzania przez wartości, a także wziąć udział w wielu ćwiczeniach, które pozwoliły na lepsze zrozumienie koncepcji i wprowadzenie jej w życie codzienne firmy.

Badanie MindSonar - jakie wartości rządzą Twoim życiem

Kilka dni przed szkoleniem, każdy z nas wypełnił test MindSonar, który pogłębił wiedzę na temat samych siebie, stylu myślenia oraz działania w konkretnym kontekście. Test był jedynie pierwszym krokiem do dalszych działań oraz poznania siebie i innych podczas kolejnego etapu, jakim był wspólny warsztat. W trakcie szkolenia omawialiśmy swoje spostrzeżenia na temat poszczególnych osób i odkrywali, kto jest kim, na podstawie rozwiązanych wcześniej testów. Największym wyzwaniem było określenie mocnych i słabych stron danej osoby oraz to, czego można się od niej nauczyć, bez wiedzy do kogo dany test należy. Pomogło to spojrzeć na konkretną osobę od innej, bardziej obiektywnej strony. Dla wielu z nas było to pierwsze takie doświadczenie, a ćwiczenie to pozwoliło na lepsze zrozumienie własnych wartości oraz tego, jak wpływają one na codzienne zachowanie w pracy. Było to nie tylko bardzo interesujące doświadczenie, ale i pouczające, ponieważ pozwoliło uświadomić sobie, że nie wszystko to, co myślę o sobie, pokrywa się z tym jak widzą mnie inni.

Na zakończenie szkolenia, otrzymaliśmy wyniki testu MindSonar wraz z opisem, który zabraliśmy ze sobą, aby w każdej chwili móc do nich powrócić i zaczerpnąć inspiracji do działania w codziennej pracy i życiu.

Wspólne burgery

Po warsztatach udaliśmy się na burgery, a rozmów i refleksji nie było końca. Szkolenie wywarło na każdym z nas ogromne wrażenie i zostało okrzyknięte jednym z najlepszych. Był to dopiero pierwszy z trzech etapów szkolenia, dlatego z niecierpliwością czekamy na następne, gdyż każdy wyniósł z niego mnóstwo przemyśleń i inspiracji do dalszego rozwoju.

poznanie siebie i innych to klucz do zgranego zespołu

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus