Cykl szkoleń związanych z TQM w WINS

Cykl szkoleń związanych z TQM w WINS

Nasza firma kładzie szczególny nacisk na to, aby wytwarzane przez nas produkty były jak najwyższej jakości. Misją jaką sobie postawiliśmy jest stałe wspieranie przedsiębiorców działających w erze informacji. Realizujemy ją m.in. poprzez zapewnianie kompleksowego narzędzia do zarządzania firmą, co wymaga dużego nakładu pracy nad jakością.

W związku z tym nasz dział QA postanowił zapoczątkować cykl szkoleń związanych z TQM, czyli Total Quality Management. Pierwsze ze spotkań już za nami, a udział w nim wzięli wszyscy pracownicy odpowiedzialni za jakość w naszej firmie. Total Quality Management polega na podejściu do zarządzania organizacją, gdzie każdy aspekt działalności realizowany jest przy uwzględnieniu spojrzenia projakościowego. Uczestniczą w nim wszyscy poprzez pracę zespołową, szczere zaangażowanie, samodoskonalenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Celem w tym przypadku jest osiągnięcie długofalowego sukcesu, którego źródłem będzie zadowolenie klienta, korzyści dla organizacji, jak i jej członków oraz społeczeństwa.

Cykl szkoleń związanych z TQM w WINS - Jakość

Na wstępie prezentacji przedstawiony został bliżej obraz prekursora TQM, Williama Edwardsa Deminga. Był on członkiem grupy ekspertów, którzy w ramach pomocy udzielanej Japonii przez Stany Zjednoczone po II Wojnie Światowej mieli za zadanie pomóc Japończykom w odbudowie przemysłu. W dalszej części szkolenia rozmawialiśmy zarówno o podstawowych zasadach TQM, jak i o definicji samej jakości. Okazało się, iż zepsute mięsa z piaskiem może okazać się pełnowartościowym produktem - kto by pomyślał!? Poruszany był też temat Kaizen, czyli dobrej zmiany. Jak mawiają wyznawcy tej filozofii: “Nie oczekuj perfekcji, bo gdybyś kiedykolwiek uznał, że ją osiągnąłeś, byłby to koniec twojego rozwoju. Ale oczekuj postępu!”.

Cykl szkoleń związanych z TQM w WINS - Deming

Pracujące u nas osoby odpowiedzialne za zapewnianie jakości są naprawdę głodne wiedzy! Stąd też pewność, że na jednym szkoleniu nie skończymy. W niedalekiej przyszłości planujemy kolejne spotkania w tematyce TQM. Jako entuzjaści Kaizen doszliśmy do wniosku, że nie ma nic lepszego niż stałe szlifowanie naszych umiejętności i wzajemne dzielenie się wiedzą. Dążymy małymi krokami ku doskonałości!

Poniżej udostępniamy pierwszą prezentację z cyklu dotyczącego TQM dla wszystkich chcących pogłębiać swoje zaangażowanie w dążeniu do stałego zwiększania jakości w swoim otoczeniu:

TQM czyli kompleksowe zarządzanie poprzez jakość

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus