Podsumowanie naszej pracy, czyli spotkanie półroczne

Podsumowanie naszej pracy, czyli spotkanie półroczne

W naszej firmie stawiamy na silną komunikację w zespole oraz otwartość na rzetelną ocenę naszej pracy i cenne wskazówki na przyszłość. Co więcej, każdy z nas ma możliwość awansu niezależnie od obecnego stanowiska. Dlatego też organizujemy spotkania półroczne, które pozwalają nam na podsumowanie dotychczasowych osiągnięć i wyciągnięcie wniosków z powierzonych projektów. 

Jak przebiega spotkanie półroczne?

Spotkania zespołowe odbywają się co pół roku, podczas których pracownicy podsumowują ostatnie miesiące pracy. Planowane są one na cały dzień i wymagają wcześniejszego przygotowania. Każdy z nas ma czas na opowiedzenie o swojej pracy z perspektywy ostatnich sześciu miesięcy. Co udało mi się zrobić? Z jakich sukcesów jestem dumny? W którym kierunku chciałbym się rozwijać? Oprócz dokonań również ważne jest, aby omówić trudności, które napotkaliśmy i zweryfikować, dlaczego się pojawiły. Bardzo ważnym zadaniem jest przedstawienie swoich pozytywnych cech, ale również tych negatywnych, które dostrzegamy u siebie i chcemy poprawić, aby stać się jeszcze lepszą wersją siebie. To moment refleksji i, co najważniejsze, tworzenia nowych celów na kolejne pół roku, które chcemy zrealizować.

Po wypowiedzi każdej osoby, zespół, a dokładniej osoby z wyższym stażem i stanowiskiem mają możliwość wyrażenia swojej opinii na temat współpracy z daną osobą oraz jej osiągnięć. Co dobrze poszło pracownikowi? A co wymaga jeszcze poprawy? Zespół jest obiektywny, ponieważ codziennie pracujemy razem i mamy wgląd w rozwój każdego z nas. Potrafimy dostrzec nasze mocne strony, ale również błędy, które popełniamy i staramy się zwrócić uwagę, by móc nad tym popracować. Dążymy do tego, aby wszystkim pracowało się jak najlepiej, dlatego wszelkie uwagi powinny być motywacją do działania i udoskonalenia naszej pracy.

Co daje nam spotkanie?

Spotkanie półroczne jest idealną okazją, by ubiegać się o awans lub zgłosić swoją aspirację na wyższe stanowisko. I to właśnie zespół decyduje o tym, czy spełniamy odpowiednie warunki lub, czy są niedociągnięcia, nad którymi trzeba popracować. Każdy po spotkaniu ma określony konkretny cel, do którego będzie dążył przez następne 6 miesięcy. Ważne jest, aby awanse opierały się na zasługach i wynikach, a pracownicy otrzymywali wsparcie i narzędzia rozwojowe.

Jedną z najważniejszych wartości spotkania jest feedback, który otrzymujemy od zespołu. Zawsze możemy liczyć na opinię każdego współpracownika. Daje nam to możliwość zrozumienia, jak inni nas postrzegają i skłania nas do autorefleksji. Informacje, które otrzymujemy od zespołu, są motywacją do dalszego rozwoju. Każdy z nas opuszcza spotkanie z jasno określonymi celami rozwojowymi i przekonaniem, że firma umożliwia  im realizację planów i pomysłów.

Możemy się pochwalić, że po ostatnim spotkaniu półrocznym 4 osoby dostały awans, a 7 osób aspiruje na wyższe stanowisko. Jeszcze raz gratulujemy! :)

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus