Ścieżka kariery w WINS, czyli awanse i aspiracje naszych pracowników

Ścieżka kariery w WINS, czyli awanse i aspiracje naszych pracowników

Awans to nie tylko zmiana stanowiska, ale przede wszystkim docenienie ciężkiej pracy, zaangażowania pracownika, a także nabytego doświadczenia. Wpływa nie tylko na satysfakcję, ale również na motywację do osiągania kolejnych celów. Awanse są dostępne dla wszystkich, tak więc każdy ma równe szanse na rozwój swojej kariery i zgodnie z zasadą WIN-WIN, którą kierujemy się w naszej kulturze organizacyjnej, może nabywać nowe umiejętności, co wpływa pozytywnie na kondycję firmy.

Jak wygląda proces awansu w naszej firmie?

Rozwój kompetencji, a także zdobywanie nowej wiedzy jest możliwe, dzięki częstym szkoleniom, wsparciu zespołu, czy udziałowi w różnorodnych projektach. Pracownik może awansować, jeśli tylko będzie odpowiednio zaangażowany. Co więcej, to on sam nadaje kierunek, w którym chce iść.

W zespołach kompetencyjnych organizowane są spotkania, tzw. półroczne, będące kluczowym w ocenie postępów pracownika. Każdy ma szansę zaprezentować swoje osiągnięcia, podzielić się napotkanymi trudnościami oraz wskazać kierunek, w którym chce się rozwijać. Jest to też czas na feedback od zespołu i lidera. Dzięki temu każdy wie, nad czym powinien pracować, a z czego pozostali są zadowoleni.

Jeśli któryś z pracowników czuje, że jest gotowy awansować, może zgłosić taką chęć właśnie podczas takiego spotkania. Jeżeli zespół uzna, że dana osoba posiada odpowiednie kompetencje, by starać się o awans, to zakres obowiązków odpowiednio zwiększy się i przez najbliższe 6 miesięcy pracownik w ramach aspiracji dąży do wyższego stanowiska. Podczas kolejnego spotkania półrocznego wspólnie podejmowana jest decyzja o tym, czy to już czas, by dana osoba mogła awansować lub stwierdzi, że to jeszcze nie ten moment. W takiej sytuacji proces aspiracji wydłuża się o kolejne pół roku, a zespół doradza, nad czym trzeba jeszcze popracować.

Awanse i aspiracje po ostatnim spotkaniu półrocznym

W tym półroczu mamy powód do dumy – awansowało aż osiem osób z różnych działów! Prezentuje się to następująco:

  • kadry: Agnieszka (ekspert);
  • księgowość: Gosia (lider);
  • programiści: Alicja i Dominik (samodzielny), Emilia (młodszy +);
  • testerzy: Szymon (samodzielny), Dawid i Norbert (młodszy+).

Oprócz ogłoszenia awansów, dziewięć osób zgłosiło chęć ubiegania się o wyższe stanowisko:

  • marketing: Karolina (lider), Dominika (samodzielny), Agata i Kinga (młodszy +)
  • programiści: Beniamin i Mariusz (samodzielny);
  • testerzy: Radek (ekspert), Ada i Agnieszka (młodszy +).

Taka ilość awansów i aspiracji bardzo cieszy. To niezwykle budujące, że tak wielu naszych pracowników jest zdeterminowanych, by rozwijać swoje umiejętności oraz osiąga zamierzone cele.

Gratulujemy wszystkim awansowanym i dziękujemy za ciężką pracę oraz wkład w rozwój firmy. Życzymy również powodzenia tym, którzy zgłosili chęć ubiegania się o awans – wierzymy, że już wkrótce dołączycie do grona osób na wyższych stanowiskach.

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus