wFirma na Konferencji “Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”

wFirma na Konferencji “Szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”

Zmiany podatkowe oraz ich skutki, automatyzacja pracy, a także różnica pomiędzy doradztwem podatkowym a świadczeniem usług księgowych - to tylko kilka z omawianych podczas konferencji tematów, na której wFirmy dla Biur Rachunkowych nie mogło zabraknąć. O tym wszystkim i wielu innych aspektach dotyczących biur rachunkowych mogli dowiedzieć się uczestnicy podczas licznych prelekcji, a także paneli dyskusyjnych. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wspierania i Rozwoju Biur Rachunkowych, na czele z Panią Prezes - Ewą Salską.

Bolączki biur rachunkowych a rozwiązania wFirmy

Mimo bardzo napiętego grafiku wystąpień prelegentów, uczestnicy znaleźli również czas, by podejść i porozmawiać z nami przy stoisku. Rozmowy dotyczyły rozwiązań systemu wFirma dla Biur Rachunkowych względem wcześniej omawianych problemów, a także możliwości usprawnienia pracy biura i jego wyższej efektywności.

Jednym z częściej pojawiających się pytań od uczestników wydarzenia, było pytanie o wdrażane rozwiązania w systemie względem Krajowego Systemu e-Faktur. Oczywiście jesteśmy na to gotowi, od stycznia 2023 roku w systemie wFirma będzie dostępna integracja z KSeF. Oznacza to, że nasi klienci będą mogli zarówno wysyłać faktury do KSeF oraz jednym kliknięciem importować faktury zakupu z platformy Ministerstwa Finansów. W systemie wFirma klient biura rachunkowego będzie mógł weryfikować faktury kosztowe, czy faktycznie należą do niego, a także dodać informację czego dany zakup dotyczył, co usprawni pracę po stronie księgowego. To właśnie tym rozwiązaniem szczególnie zainteresowani byli księgowi, z którymi mieliśmy przyjemność porozmawiać.

Wielu z naszych rozmówców było także zainteresowanych modułem Kadr, płac i ubezpieczeń ZUS, który jest integralną częścią pakietu dla biur rachunkowych. Co więcej system w pełni zastępuje program Płatnik, dlatego nasi użytkownicy wyślą deklaracje i zgłoszenia bezpośrednio z systemu i to jednym kliknięciem za wszystkich swoich klientów, dzięki operacjom masowym. Cieszymy się, że mamy odpowiedzi na tak wiele problemów biur oraz staramy się nieustannie odpowiadać na kolejne.

Oprócz wielu rozmów, udało nam się także przekazać uczestnikom wcześniej przygotowane paczki prezentowe z materiałami zawierającymi przydatne informacje o systemie oraz z broszurami z wiedzą księgowo-podatkową.

 

“szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”

 

“szanse i wyzwania dla biur rachunkowych w dobie nieustannych zmian przepisów”

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus