Sztuczna inteligencja: Od nauki do praktycznych zastosowań

Sztuczna inteligencja: Od nauki do praktycznych zastosowań

W kwietniu nasz zespół IT wziął udział w trzydniowym szkoleniu ChatGPT, które miało na celu eksplorację możliwości zaawansowanej sztucznej inteligencji. Szkolenie było na miarę naszych potrzeb i dostarczyło nam niezbędną wiedzę i umiejętności do jeszcze lepszego wykorzystania innowacyjnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w naszym oprogramowaniu oraz usprawnieniu codziennej pracy zespołów.

Przebieg szkolenia

Szkolenie rozpoczęło się od wprowadzenia teoretycznego, gdzie omówione zostały podstawy uczenia maszynowego. Uczyliśmy się o uczeniu nadzorowanym i nienadzorowanym, przygotowaniu danych, regresji i kategoryzacji. Omówiliśmy różne rodzaje modeli, takie jak modele regresji i klasyfikacji.

W drugim dniu szkolenia skupiliśmy się na przetwarzaniu tekstu i modelach uczenia maszynowego. Nauczyliśmy się przygotowywać dane tekstowe i konwertować je na dane liczbowe.

Trzeci dzień poświęcono działaniu chatu GPT i przetwarzaniu danych tekstowych w celu generowania odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się również o uczeniu przez wzmacnianie oraz modelach wzmacniania poprawnych odpowiedzi.

A co na to uczestnicy?

Po zakończonym szkoleniu, poprosiliśmy naszych kolegów o podzielenie się opinią o szkoleniu. Oto kilka z nich:

Szkolenie ChatGPT dało mi solidną bazę do rozwoju w dziedzinie sztucznej inteligencji. Widzę możliwość wykorzystania tych umiejętności w praktyce, zważywszy na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania AI w naszej firmie. Dzięki temu szkoleniu, nasze produkty mogą osiągnąć wyższy poziom, zapewniając lepsze wsparcie dla naszych klientów w prowadzeniu ich firm. Automatyzacja procesów za pomocą AI przyniesie również korzyści naszej firmie, usprawniając codzienne rutynowe zadania. Możemy m.in. bardziej zautomatyzować proces księgowania wydatków w systemie wFirma. AI to rewolucja, która przyniesie korzyści dla większości branż i stworzy nowe zawody związane z jej wdrażaniem i korzystaniem. Uwielbiam szkolenia, które poszerzają mój krąg wpływu i umożliwiają tworzenie kolejnych rzeczy dla innych.

Marcin N.

Szkolenia związane ze sztuczną inteligencją dają pracownikom możliwość rozwoju w jednej z przełomowych technologii, co może przełożyć się na wyróżnienie i przewagę firmy. Potencjalne korzyści zazębiają się zarówno na polu biznesowym jak i technologicznym, umożliwiając szerokie stosowanie AI w różnych obszarach działań zespołów i zwiększanie ich efektywności. Zastosowań AI jest wiele, od analizy stanu i kondycji firmy, poprzez inteligentne schematy księgowe, wsparcie w pierwszym kontakcie, aż po badanie mechanizmów i sugestie dotyczące rozbudowy. Sztuczna inteligencja jest przyszłością, której nie należy się obawiać, ale próbować poznać, zrozumieć i wykorzystać, ponieważ jej możliwości są ograniczone jedynie wyobraźnią. Szkolenia są ważne dla mnie, ponieważ dostarczają nową wiedzę, umożliwiają ugruntowanie doświadczenia i poszerzenie horyzontów, a praca z nowymi technologiami wpływa na mnie produktywnie.

Michał Ź.

Dla mnie, szkolenie z AI to szansa na rozwój kompetencji i zrozumienie nowych technologii, które mogę wykorzystać w praktyce. Wprowadza ono nowe możliwości rozwoju i usprawnia procesy wewnętrzne naszej firmy. AI pozwala na wsparcie w podejmowaniu decyzji poprzez analizę danych i przewidywanie trendów. Może też usprawnić kontakt z klientami, zapewniając im konkretną odpowiedź na pytania i problemy. Wierzę w potencjał AI do wprowadzania korzystnych zmian, ale zwracam uwagę na odpowiednie i etyczne wykorzystanie tej technologii, aby uniknąć negatywnych skutków. Udział w szkoleniach IT wpływa pozytywnie na mój rozwój zawodowy i osobisty. Cieszę się z możliwości pracy z nowymi technologiami, które są kluczem do przyszłości i innowacji w branży.

Piotr M.

Podsumowując

Szkolenie okazało się bardzo wartościowe dla naszego zespołu. Dzięki rozwijającej się sztucznej inteligencji możemy optymalizować proces, podnosić efektywność działania, a także tworzyć nowe rozwiązania.🆙 Celem potwierdzenia zdobytych umiejętności każdy uczestnik szkolenia otrzymał imienny certyfikat.

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus