Win Win, czyli każdy wygrywa - Patryk Tokarczyk

Win Win, czyli każdy wygrywa - Patryk Tokarczyk

Patryk pracuje w naszej firmie od ponad 2 lat, jest liderem zespołu CMS, ekspertem wśród testerów i mistrzem supportu, a do tego duszą towarzystwa i specem od ciętej riposty.

Jakie były Twoje początki w firmie?

Pracę w naszej firmie rozpocząłem 2 lata temu jako pierwszy pracownik działu jakości w Jeleniej Górze. Było to moje pierwsze, poważne stanowisko w życiu. Zaczynaliśmy wtedy pracę nad serwisem Taelo. Atmosfera w firmie była bardzo przyjazna, można nawet powiedzieć, że bardzo rodzinna. Z czasem zespół zaczął się rozrastać i zaczęliśmy pracować nad projektem Respondo, czyli nowym narzędziem, przy pomocy którego kontaktujemy się z klientem i pomagamy mu. Po kilku miesiącach w naszej firmie miałem okazję wybrać się na wspólny wyjazd integracyjny do Sandomierza, który zdecydowanie pozwolił mi się otworzyć i przyjąć inną perspektywę spojrzenia na wizję i misję firmy oraz na naszą pracę. Bardzo wpłynęło to na mój rozwój zawodowy i życie osobiste – właśnie na pierwszej integracji firmy poznałem Kasię, która obecnie jest moją narzeczoną :)

Czym aktualnie zajmujesz się w naszej firmie?

W grudniu 2018 roku przeniosłem się do Wrocławia i pracuję tu jako pracownik działu jakości. Od początku pracy we Wrocławiu udało mi się szybko zintegrować praktycznie z całym zespołem. To, co mi się podoba to fakt, że bardzo pielęgnujemy wzajemne zaufanie i szacunek, który jest naszą fundamentalną wartością. Od pół roku jestem liderem zespołu CMS. Bycie liderem w naszej firmie to tak naprawdę bycie częścią zespołu - jego równoprawnym członkiem. Ta funkcja nie polega jednak u nas na dyrygowaniu ludźmi i rozdzielaniu zadań. Chodzi raczej o wsparcie, kiedy ktoś potrzebuje pomocy oraz czuwanie nad realizacją głównych projektów. 

Atmosfera w naszym zespole jest świetna, każdy ma do siebie zaufanie i nikt nie boi się prosić o pomoc. To jest super. Jak wiadomo, na początku każdy z nowych pracowników jest trochę zamknięty i potrzebuje chwili czasu, by się zaaklimatyzować ale szybko integruje się  z nasza CMS-ową rodzinką. Równie dobra atmosfera panuje u nas w czasie piątkowych spotkań Coveyowych, swobodnie rozmawiamy o naszych wartościach, planach zawodowych, wspólnie zastanawiamy się, jak ulepszyć naszą kulturę organizacyjną. Uważam, że te spotkania to świetna idea, bardzo ułatwiają integrację zespołu i ogólnie wzajemne poznanie się.

Czy czujesz, że masz wpływ na rozwój naszej firmy?

Tak! Jak najbardziej. Czuję, że mam realny wpływ na ostateczny wygląd i funkcjonalności naszego systemu, który dociera do ponad 30 tys. użytkowników. To bardzo miłe uczucie. Lubię widzieć namacalne efekty swojej pracy, lubię też robić coś dla ludzi - zwłaszcza kiedy tego potrzebują. Jako lider mam też realny wpływ na zespół, kontakt z nim i to jakie zadania obecnie realizujemy.

Moim zadaniem jest również rekrutacja pracowników działu jakości - naszych przyszłych kolegów i koleżanek. Nigdy wcześniej nie zajmowałem się rekrutacją pracowników, a to bardzo ciekawe zajęcie. Na naszym cotygodniowym review czuję, że mam realny wpływ na zmiany w naszej firmie – wiele rzeczy dzieje się u nas bardzo dynamicznie i trzeba mieć tę umiejętność elastycznego trybu pracy, czyli po prostu reagować na bieżące potrzeby klientów.

Win Win - jakość

Jakie są Twoje sukcesy w naszej firmie?

Dzięki WINS moje życie to jeden wielki sukces. Mówię całkiem poważnie. Wcześniej czułem się biernie, niczego nie planowałem, żyłem trochę z dnia na dzień. Po rozpoczęciu pracy w WINS zmieniło się wszystko. Poczułem, że jestem częścią zespołu, że robię coś naprawdę ważnego, a dzięki temu otworzyłem się na ludzi.

Z pewnością moim sukcesem jest funkcja lidera zespołu. Kiedyś w życiu bym nie pomyślał, że będę liderem i wsparciem dla innych. Za swój ogromny sukces uważam również zaufanie, jakim darzą mnie moi współpracownicy, ponieważ zaufanie i szacunek to dla mnie bardzo ważne wartości, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Na pewno możliwość rekrutacji nowych pracowników to również mój ogromny sukces. Cieszę się, że mam wpływ na to, kto będzie tworzył zespół, z którym na co dzień pracuję. 

Support – to bardzo ważny aspekt w mojej codziennej pracy. Kiedyś tłumaczyłem filmy i seriale, i trochę tak mi zostało – lubię pisać, lubię kontakt z drugim człowiekiem i bardzo ważna jest dla mnie empatia. Niewątpliwie pomaga ona podczas wsparcia naszych klientów np. gdy uczą się obsługi naszych systemów. Empatia pozwala lepiej wczuć się w ich sytuację, zrozumieć, że może czuć on stres lub po prostu czegoś nie wiedzieć. Wówczas przychodzimy mu z pomocą.

Czy utożsamiasz się z misją naszej firmy?

Jak najbardziej tak. Misją naszej firmy jest przede wszystkim dobro klienta, czyli dostarczanie produktów najwyższej jakości, a także pomoc w obsłudze i funkcjonowaniu naszego oprogramowania dla biznesu. Robimy to dla ludzi i myślę, że to jest to, co wyróżnia naszą firmę – zrozumienie tego, co robimy i dla kogo, a także to, że nasze osobiste wartości pokrywają się z wartościami naszej firmy. To jest naszą siłą. To, co nas wyróżnia, to również wypłaszczona struktura i samoorganizujące się zespoły, sami decydujemy, nad czym i z kim obecnie pracujemy – to jest świetne.

Jak myślisz, jakie są dalsze plany na rozwój naszej firmy i czy chciałbyś coś zmienić?

Jedyną stałą rzeczą jest zmiana, dlatego też ciężko określić precyzyjnie sposób, w jaki będziemy dążyć do rozwoju naszej firmy – do wszystkiego jako firma podchodzimy elastycznie. Naszą misją jest dostarczanie użytkownikom oprogramowania najwyższej jakości, jak i utrzymanie pozycji lidera na rynku, dlatego też właśnie w tę stronę ukierunkowujemy naszą pracę. Chciałbym, aby cała nasza firma małymi krokami ciągle zmieniała się w dążeniu ku doskonałości – zmian nie sposób uniknąć w ciągle zmieniającym się świecie. Naszym zadaniem jest zwinne dostosowywanie się do nich i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus