Win Win, czyli każdy wygrywa – Kinga Jańczak

Win Win, czyli każdy wygrywa – Kinga Jańczak

Wiele mówi się, że w życiu trzeba chodzić na kompromisy. W WINS mamy do tego zupełnie inne podejście i wierzymy, że w ostatecznym rozrachunku wszyscy mogą być wygrani. Win-Win to podejście, które stosujemy w naszej firmie w odniesieniu do relacji z pracownikami. Przykładem tego jest Kinga, nasz ekspert od księgowości. Kinga pracuje w naszej firmie już ponad 7 lat, podczas których przebyła długą drogę i znalazła swoje miejsce w WINS. Nieustannie się rozwija i robi to, co lubi, a swoimi działaniami niesie wiele korzyści naszej firmie. Win-Win!

Jak długo pracujesz w WINS i jakie były Twoje początki w firmie?

Pracę w firmie zaczynałam jako praktykant (bodajże 8 lat temu) i po ukończeniu technikum ekonomicznego od razu zostałam przyjęta w szeregi pracowników WINS. To był dzień 1 czerwca i od tamtego momentu pracuję w firmie (papierowo) ponad 7 lat. Początki wspominam bardzo pozytywnie ze względu na to, że znałam już większość osób z którymi miałam współpracować. Byłam już zaznajomiona po części z moimi obowiązkami, więc nie miałam z nimi trudności, kolejne to były wyzwania których nie mogłam się doczekać. Jednym z nich było napisanie pierwszego artykułu na nasz serwis. Zaczynałam jako młodsza księgowa i dzięki swojemu zawzięciu i “podatkami do poduszki” :) jestem dziś na eksperckim stanowisku.

Jakie są Twoje sukcesy w naszej firmie?

Było ich tak wiele, że trudno je wszystkie wskazać. Wyróżnić można 3 najważniejsze memu sercu sukcesy. Pierwszym z nich jest odkrycie tego, co zawodowo sprawia mi największą przyjemność. Uprzednio myślałam, że bycie księgową ogranicza się do prowadzenia firm i mówiąc wprost do klepania dokumentów. Teraz już wiem, że nie chcę tą drogą iść w 100%, w związku z wielozadaniowością oferującą przez firmę odkryłam, że przyjemność sprawia mi pisanie artykułów o tematyce księgowo - podatkowej, czasem i prawnej, jak również opracowywanie merytorycznie zmian w systemie w oparciu o analizę nadchodzących zmian prawnych. Drugim moim sukcesem jest oczywiście zostanie samodzielną księgową oraz bycie ekspertem na portalu Poradnik Przedsiębiorcy. Trzecim ważnym dla mnie sukcesem jest moment, w którym osoba, którą miałam pod swoimi skrzydłami wylatuje (mówiąc potocznie) i staje się bardziej samodzielna, a jak już w pełni osiągnie samodzielność to jest to sukces, który zawsze w zespole celebrujemy - pizzą! :)

To są duże sukcesy, natomiast codziennie cieszę się z tych nieco drobniejszych, jak wypuszczenie mojego artykułu, wdrożenie funkcji którą opracowywałam czy samo zadowolenie klienta z otrzymanej odpowiedzi. Wychodzę z założenia, że nawet takie drobne rzeczy można nazwać sukcesem!

Czym aktualnie zajmujesz się w naszej firmie?

Aktualnie z działu Księgowości przeniosłam się do działu Wydawnictwa/Rozwoju systemu. Więc większość moich zadań wiąże się z wydawniczymi czynnościami oraz działaniami mającymi na celu utrzymanie i rozwój naszego systemu. Głównie redaguje teksty, sprawdzam je merytorycznie oraz dbam o nasze publikacje. Ostatnio zajmuje się również tworzeniem kompleksowych broszur w tematyce podatkowej. Dodatkowo odpowiadam na pytania księgowo-podatkowe zadawane przez naszych użytkowników i wspieram rozwój naszego systemu wFirma.pl (w tym serwisu dla biur rachunkowych). Od 2021 roku również aktywnie uczestniczę w tworzeniu systemu do pełnej księgowości. Oprócz tego, jestem zaangażowana w kontakt z biurami rachunkowymi czy firmami wdrożeniowymi, gdzie udzielam im pomocy w obsłudze systemu. 

Win Win, czyli każdy wygrywa - historia Kingi Jańczak w naszej firmie

Co najbardziej podoba Ci się w naszej firmie?

Wielozadaniowość. W WINS’ie nie można się nudzić i można na wiele sposobów spełniać się zawodowo. Od księgowości po wydawnictwo, czy projektowanie funkcji w systemie. Wychodzimy z założenia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja odkryłam pociąg do wydawnictwa inni odkrywają, że chcą pracować w biurze rachunkowym. 

Samodzielne zarządzanie sobą w czasie. Tutaj patrząc na inne firmy naprawdę wymaga to wyróżnienia. Nikt mi nie mówi co i kiedy mam zrobić, czy nie stoi nade mną. Sama zarządzam swoim czasem i sama wybieram jakie zadania chcę w danym dniu wykonać opierając się na założeniach zespołu. Więc bardzo dużym plusem jest brak raportowania oraz posiadania nad sobą osoby, która palcem wskazuje, co należy robić. 

I wiele innych rzeczy, ale to już musiałby być dłuższy wywód ;)

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej lubię pisanie artykułów, analizowanie zmian prawnych, w tym tworzenie funkcji i odpowiadanie na pytania zadawane przez klientów. Moim zdaniem są to najbardziej wymagające merytoryki zadania w naszej firmie. W ich przypadku zawsze trzeba szukać podstaw prawnych, dokształcać się, a przy tym zawsze dowiaduje się czegoś nowego. Jest to bardzo rozwijające. Uczucie w którym szare komórki pracują i rozkminiają jest niesamowite szczególnie, gdy rozwiąże się jakiś trudny przypadek księgowo-podatkowy i jeszcze opisze na ludzki język, który każdy zrozumie i będzie mógł z tego czerpać wiedzę.

Opowiedz krótko o swoim typowym dniu w pracy.

Dzień zaczynam od bardzo gorącej, świeżo zmielonej kawy. Przypominam sobie mój samodzielnie ustalony plan działania i ewentualnie go koryguje myśląc o priorytetach na dany sprint. Wykonuje zaplanowane przez siebie obowiązki. Odbywam codzienne spotkanie tzw. dayli, w którym z zespołem omawiamy, co udało się zrobić w ramach założeń i własnych zadań oraz opowiadamy, jakie mamy plany na dzisiejszy dzień. Jest to dla nas dobry moment podsumowania oraz określenia priorytetów. Jak co dzień, udzielam wsparcia w ramach supportu w systemie, odbywam spotkania odnośnie funkcji w systemie, czy ustaleń wydawniczych. Wypijam jeszcze jedną kawkę i dalej wykonuje swoje obowiązki, które sobie na dany dzień założyłam.

Jaką radę lub wskazówkę dałabyś nowej osobie, która dołączy do WINS-owego zespołu?

Moją wskazówką byłoby “nie bój się pytać”. W naszej firmie wiedza to nie jest materia tajemna, którą znają tylko doświadczeni pracownicy. Wychodzimy z założenia, że tym więcej ile damy drugiej osobie - wiedzy czy zaangażowania, to zadziała to w drugą stronę i będzie wzajemne wsparcie, nie tylko w zadaniach, ale zyskamy wartościowego członka zespołu. To co nas wyróżnia to chęć tworzenia synergii w zespole. Coś co jeszcze mogę poradzić, to spróbować odnaleźć pasję w tym, co się robi, bowiem jeśli świetnie się na czymś znasz, to gdy dodasz do tego ciężką pracę, troszkę uporu i działania, będziesz w stanie stać się niezależnym ekspertem księgowo-podatkowym. Wystarczy pokazać wszystkim swoimi czynami, że to, co robisz, jest najlepsze.

Udostępnij artykuł na:

Zostań częścią zespołu!

Zacznij z nami budować innowacyjne produkty dla biznesu. Stale szukamy utalentowanych i zaangażowanych ludzi do naszych zespołów.

Dołącz do nas Dołącz do nas
Kaktus